• Sezen Aksu Sahnelere Veda Ediyor
  Sezen Aksu Sahnelere Veda Ediyor
 • ‘O Ses Türkiye’ Jürisi Gökhan’a Başrol Teklifi Geldi
  ‘O Ses Türkiye’ Jürisi Gökhan’a Başrol Teklifi Geldi
 • Estetiği Abartan Gül Gölge Saygı’nın Son Hali Şaşırttı
  Estetiği Abartan Gül Gölge Saygı’nın Son Hali Şaşırttı
 • Gecenin Kraliçesi’nde Esra Karakteri Meryem Uzerli’yi Solladı
  Gecenin Kraliçesi’nde Esra Karakteri Meryem Uzerli’yi Solladı
 • Kendisinden 23 yaş küçük eşine büyük jest!
  Kendisinden 23 yaş küçük eşine büyük jest!
 • Hayatımda kimse yok
  Hayatımda kimse yok
 • Burcu Esmersoy polise ihbarda bulundu.
  Burcu Esmersoy polise ihbarda bulundu.
 • Kim çaldıysa Allah’ından bulsun
  Kim çaldıysa Allah’ından bulsun
 • Düğüne tuvalette hazırlandım
  Düğüne tuvalette hazırlandım
 • Spielberg’e oynuyorum
  Spielberg’e oynuyorum
PKK 3 İlçeye Yeniden Yerleşti, Operasyon Kapıda!
PKK 3 İlçeye Yeniden Yerleşti, Operasyon Kapıda!

PKK’ya yönelik Şırnak merkez ile...

Meclis’te, Efkan Ala’nın “Gezi” Sözleri Tansiyonu Yükseltti
Meclis’te, Efkan Ala’nın “Gezi” Sözleri Tansiyonu Yükseltti

TBMM’de İçişleri Bakanı Ala’nın PKK’nın...

Sur’a Giriş Yasağı Kaldırıldı
Sur’a Giriş Yasağı Kaldırıldı

Diyarbakır Valiliği, bugün Sur’a düzenlenmesi...

Cerattepe’de Bomba Karar! Maden Şirketinin Faaliyetleri Durduruldu
Cerattepe’de Bomba Karar! Maden Şirketinin Faaliyetleri Durduruldu

Artvin Belediyesi, Cerattepe’de maden faaliyetlerinin...

Erdoğan, HDP’yi Yerden Yere Vurdu! Fezlekeler İçin Meclis’i Göreve Çağırdı
Erdoğan, HDP’yi Yerden Yere Vurdu! Fezlekeler İçin Meclis’i Göreve Çağırdı

Cumhurbaşkanı, terörist taziyesine katılan vekillere...

İstanbul’daki IŞİD Davasının İlk Duruşmasında “Atatürk” İsyanı
İstanbul’daki IŞİD Davasının İlk Duruşmasında “Atatürk” İsyanı

İstanbul’da IŞİD’e eleman kazandırıldığı iddiasıyla...

ABD, Petrol Çıkarları İçin Dünyayı Dinlemiş
ABD, Petrol Çıkarları İçin Dünyayı Dinlemiş

WikiLeaks, ABD Ulusal Güvenlik Kurumu’nun...

Esad Rejimi, ABD ve Rusya’nın Ateşkesini Kabul Etti
Esad Rejimi, ABD ve Rusya’nın Ateşkesini Kabul Etti

Suriye rejimi, ABD ve Rusya’nın...

Her 5 kadından birinin sorunu
Her 5 kadından birinin sorunu

Türkiye’de her 5 kadından birinin...

Spielberg’e oynuyorum
Spielberg’e oynuyorum

En küçük detaylarla bile kendi...

Emzirmek istiyorum
Emzirmek istiyorum

Çağla Şıkel, aracına binmeden önce...

Hot Shapers – Zayıflatıcı Tayt
Hot Shapers – Zayıflatıcı Tayt

HOT SHAPERS Hot Shapers Amerika...

Sezen Aksu Sahnelere Veda Ediyor
Sezen Aksu Sahnelere Veda Ediyor

Minik serçe, dün akşam Volkswagen...

Avrupa Yolunda Cinsel Taciz! Suriyeli Kadınların İtirafları Kan Dondurdu
Avrupa Yolunda Cinsel Taciz! Suriyeli Kadınların İtirafları Kan Dondurdu

Türkiye ve Yunanistan üzerinden Avrupa’ya...

Gecenin Kraliçesi’nde Esra Karakteri Meryem Uzerli’yi Solladı
Gecenin Kraliçesi’nde Esra Karakteri Meryem Uzerli’yi Solladı

Gecenin Kraliçesi’nde Kartal karakterinin karısı...

En Acı Karne!
En Acı Karne!

Mardin’in karnesini aldıktan sonra evine...

Suriyeliler Sınavsız Üniversite Okuyabilecek
Suriyeliler Sınavsız Üniversite Okuyabilecek

Erdoğan’ın isteği üzerine Suriyeliler 8...

Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden CHP Genel Başkanı Seçildi
Kemal Kılıçdaroğlu Yeniden CHP Genel Başkanı Seçildi
CHP 35. Olağan Kurultayı’nda tek aday olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu, 990 geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkan seçildi. 248 oy geçersiz sayıldı. CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda 990 oy alanKemal...
17 Ocak 2016 01:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

CHP 35. Olağan Kurultayı’nda tek aday olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu, 990 geçerli oyun tamamını alarak yeniden genel başkan seçildi. 248 oy geçersiz sayıldı.

CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda 990 oy alanKemal Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkan seçildi. CHP Olağan Kurultayı’nda sonuçları okuyan Divan Başkanı Murat Karayalçın, 1238 delegenin kullandığı 990 geçerli oyun tamamını alan Kılıçdaroğlu’nun yeniden başkan seçildiği açıkladı. Karayalçın geçersiz oy sayısı ise 248 olduğunu belirtti. Karayalçın, Kılıçdaroğlu’nun teşekkür konuşmasını yarın yapacağını duyurdu.

CHP 21 HEDEF BELİRLEDİ

CHP 35. Kurultay Sonuç Bildirgesi açıklandı. Türkiye’nin bugün ihtiyacını duyduğu dördüncü devrimin ‘özgürlükçü demokrasi’ olduğu vurgulanan bildirgede önümüzdeki dönem için 21 hedef belirlendi. Bildirgede “parlamenter sistem” vurgusu yapıldı, teröre karşı insan haklarına saygılı bir güvenlik politikasının oluşturulması gerektiği belirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 35. Olağan Kurultay Sonuç Bildirgesi açıklandı. Bildirgede CHP’nin önümüzdeki dönemde belirlediği hedefler;

“-Parti devleti düzenine son verilecek, saydam ve hesap verebilir bir hukuk devleti kurulmalıdır.

-Yargı, siyasetin ve her türlü güç odağının kontrolünden kurtarılmalı, ‘özel güdümlü’ yargı uygulamalarına son verilmeli , yargı bağımsızlığı tam olarak sağlanmalıdır.

-Darbe hukuku ve onu tahkim eden tüm düzenlemeler kaldırılmalı, hak ve özgürlükler hiçbir ayrım yapmaksızın tüm yurttaşlarımız için kesin güvence altına alınmalıdır.

-Siyasi Partiler Yasası ve seçim yasaları, milli iradenin kusursuz temsilini sağlamak üzere değiştirilmeli, lider sultasına son verilerek milletin vekilini milletin seçeceği, halkın iradesinin Meclis’te baraja takılmadan temsil edilebileceği demokratik siyaset rejimi getirilmelidir.

-Kuvvetleri tek elde toplamaya dönük girişimler boşa çıkarılarak, kuvvetler ayrılığına dayalı parlamenter demokrasi güçlü ve etkin kılınmalıdır. Parlamento güçlendirilmeli,parlamento üzerindeki her türlü vesayete son verilmelidir.

-Merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin yetki ve sorumluluk paylaşımı, halkın ihtiyaçlarını gözeterek, en üst düzeyde katılım sağlanabilecek şekilde belirlenmelidir. Yerel yönetimler güçlendirilmeli, bu doğrultuda ilk adım olarak Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı üzerindeki şerhler kaldırılmalıdır.

-Cumhurbaşkanlığı makamı, Anayasayı çiğneyen pozisyondan kurtarılmalı, Anayasal sınırlar içine çekilerek, demokratik süreç içerisinde anayasaya saygılı birCumhurbaşkanı’nın göreve gelmesi sağlanmalıdır.

-Düşünce ve ifade özgürlüğü, örgütlenme, toplantı ve gösteri yürüyüşü özgürlükleri başta olmak üzere temel hak ve özgürlükler önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır.

-Aileden başlayarak, hayatın her alanında ve devlette her türlü otoriterleşmeye son verilmelidir.

-Basın özgürlüğü önündeki tüm engeller kaldırılmalı, tutuklu gazeteciler ayıbına son verilmeli, medya 4. kuvvet olarak anayasal güvenceye kavuşturulmalıdır.

-Kürt sorunu salt güvenlikçi politikalarla çözülemez. Toplumsal barış, yalancı çözüm süreçleri ile inşa edilemez. Etnik köken ve inanç temelinde siyaset kıskacına alınmış olan sorun, barışın toplumsallaştırılmasını hedefleyen Üçüncü Yol Perspektifi ile aşılmalıdır. Kürt sorunu eşit yurttaşlık temelinde, milletin temsil edildiği TBMM zemininde toplumsal uzlaşma ve ortak akıl ekseninde çözülmelidir.

-Laiklik, inançların ve yaşam tarzlarının güvencesidir. Devletin tüm inançlara saygılı, tüm inançlara eşit mesafede olacağı bir laiklik anlayışı güçlü bir şekilde kurulmalıdır.

-Her türlü ayrımcılığa ve ekonomik, toplumsal, siyasal eşitsizliklere karşı topyekûn mücadele edilmelidir. Hak ve eşitlik temelinde kadınlar ve gençler desteklenmeli, engellilere ve toplumun dezavantajlı kesimlerine fırsat eşitliği sağlanmalıdır.

-Kalkınmayı yalnızca zenginleşme olarak anlayan yaklaşıma son verilmeli, insani kalkınma öncelikleri gözetilmelidir. Yüksek teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli üretim yapan, kalkınmanın merkezine insanı koyan, güçlü ekonomi ile zengin bir refah toplumu yaratılmalıdır.

-İnsanı, çevreyi ve doğal yaşamı yok sayan, para kazanma hırsını her türlü toplumsal, insani değerin önüne koyan üretim anlayışına son verilmelidir. Ku¨resel ısınma ve çevre kirliliğine karşı ekonomide dönüşüm ve su¨rdu¨ru¨lebilirlik sağlanmalıdır.

-Sosyal devlet kurulmalı, hak temelli uygulamalarla zenginliğin adaletli paylaşımı ve sosyal adalet sağlanmalıdır.

-Eğitim reformuyla, aklın ve bilimsel düşüncenin egemen olduğu, bilgi çağını yakalamış, evrensel değerlerle donatılmış bir eğitim sistemi kurulmalı, eğitim kalkınmanın temeli ve motor gücü olarak çağdaş bir anlayışla ele alınmalıdır.

-Üniversitelerin üzerindeki iktidar baskısı kaldırılmalı, akademik özgürlüğün temel koşulları sağlanmalıdır.

-Sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmak her yurttaşın anayasal hakkıdır. Ücretsiz ve kaliteli sağlık hizmeti sağlayan, sosyal adaleti temel alan bir sağlık politikası inşa edilmelidir.

– ‘Yurtta barış, dünyada barış’ ilkesi ekseninde, yayılmacı ve maceracı tuzaklara düşmeden, komşularla iyi ilişkileri esas alan, AB üyeliğini hedefleyen, inanç ve mezhep odaklı siyaseti dışlayan bir dış politika oluşturulmalıdır.

-Ülkenin her yerinde huzur ve barışın tesis edildiği, terör saldırıları karşısında vatandaşların can güvenliğinin sağlandığı, insan haklarına saygılı bir güvenlik politikası oluşturulmalıdır.”

DAKİKA DAKİKA KURULTAY HEYECANI:

CHP’nin 35. Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu’nda başladı. İlk olarak kurultay için hazırlanan özel video gösterimi yapıldı. Kemal Kılıçdaroğlu ilk 3 maddeyi yerine getirmek için kürsüye davet edildi. Çoğunluğun olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Ülkemize milletimize ve dünyaya hayırlı olsun.” dedi.Kılıçdaroğlu, bu ülkeye emek verenler , GaziMustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit, CHP şehitleri, çocuklar, gençler ve tüm şehitler için bu ülkenin bütün insanlığı için herkesi saygı duruşuna davet etti.Kılıçdaroğlu, kurultay başkanı ile ilgili ulaşan öneriyi okudu. Kılıçdaroğlu’na rakip olarak çıkan tek aday Mustafa Balbay’ın yeterli imzayı toplayamadığı öğrenildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa